Infolinia: 511-115-011
STRONA GŁÓWNA »PRODUKTY » Komory »

Komora wodociągowa

Jesteśmy w stanie wykonać komory wodociągowe praktycznie o dowolnych wymiarach wg otrzymanej dokumentacji technicznej. Ograniczeniem jest jedynie kwestia transportu.
W zakładach prefabrykacji prefabrykaty zostają wykonane bardziej precyzyjnie niż na budowie. Ponadto jeżeli wykonawca rozważa budowę komory na miejscu budowy najczęściej poziom wody gruntowej stanowi utrudnienie, gdyż należy zastosować odwodnienie wykopu i igłofiltry. Wyrób prefabrykowany rozwiązuje te problemy.
Komora prezentowana na poniższym zdjęciu ma łączną wysokość  3,30 m.
Dolna część komory została podzielona na dwie gabarytowo nierówne części, lecz o zbliżonej wadze. Na połączeniu obu części wykonane są felce wpust- pióro, które łączy się na uszczelkę bentonitowo-kauczukową. Dodatkowo styk części komory połączono przy użyciu zaprawy wodoszczelnej od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Stuprocentową szczelność komorze zapewni oklejenie na gorąco paskiem z papy termozgrzewalnej o szerokości 0,5 m.
Komora pełni funkcję obudowy dla umieszczonej w niej przepompowni. Ściany komory mają 20 cm grubości co uniemożliwia przedostawanie się wody do jej wnętrza. Nie tylko grubość ścian ogranicza przeniknie wody do środka komory, ale również beton z którego wykonana jest  komora. Betony użyte do budowy komór wykonane są z cementów wysokiej klasy, które nadają wysoką wytrzymałość oraz wysoki stopień wodoszczelności, co jest bardzo istotne dla tego rodzaju wyrobu.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Komory i osadniki

Komory i osadniki